|


|


|

Yapılan Çalışmalar Hakkında

Yapılan Çalışmalar Hakkında
Kıymetli hemşerilerim;
Yenikent Belediye Başkanlığına vekaleten seçileli bugün bir yıl oldu. Geçen zaman içerisinde tüm olumsuzluklara rağmen Pandemi, Deprem, Seçimler, dünyamızdaki ekonomik krizlere rağmen Yenikent beldemize bir şeyler yapmaya çalıştık. Başta siyasilerimiz ve personelime bana verdikleri destek için çok teşekkür ederim.

Sevgili Yenikentliler; ben çok çetrefilli bir dönemde belediye başkanlığı yapıyorum işimiz çok zordu ama bunlara rağmen birçok hizmeti kasabamıza kazandırdık ve kazandırmaya devam edeceğiz.

20 yataklı hastane, Karakol, Belediye araç garajı , 40.000 m² kilitli parke döşemesi, Sıcak asfalt. Sati kaplama asfalt, 25 km stabilize yol, 4 adet yeni araç, çöp kovası, yeni 2 adet içme suyu kuyusu, Serdarlı Yaylası Kuran Kursu, Sanayi camii İhata Duvarı, İstiklal Cami Lojmanı olmak üzere hizmetlere imza attık. Bunun yanı sıra 31 mart 2024 seçimlerine kadar Doğalgaz, TOKİ, Banka, Hayvancılık organize sanayi, Kasabamıza küçük sanayi, Parselasyon gibi hizmetlerin gelmesi getirilmesi için canla başla çalışıyoruz.

Bu süreçte Halkımızın da bizlere yardımcı olmasını bekliyoruz bunlardan bazılarını sizinle paylaşmak istiyorum özellikle tarla arası yollar yağmurlama ile sulanarak sürekli bozuluyor yolu sürüp ekenler var buna dikkat edin belediyemize olan borçlarınızı takip edin ödeyin ki size hizmet olarak dönsün. Kaçak su kullanmayın, su borçlarınızı ödeyin, 4 dinamo suyu yetiştirmiyor birkaç seneye suda biter ve susuz kalırız suyumuzu israf etmeyin.

Mera ve hazine arazilerine inşaat yapmayın mahkeme süreçleri devam ediyor, bu yapıların cezai işlemleri çok ağır büyük bir ihtimalle bakanlık yıkıma gidecek bunları aklınızdan çıkarmayın.
Tarih : 19 Temmuz 2023

İbrahim DİNÇ
Belediye Başkanı
Copyright © 2023 Yenikent Belediyesi