|


|


|

Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun

Miraç Kandilimiz Mübarek OlsunTüm İslam aleminin ve Yenikent halkının Miraç Kandilini kutlar, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden diliyorum.

Ülke olarak yaşadığımız büyük deprem felaketi nedeniyle zor bir süreçten geçiyoruz. Milletimizin yüreğinde derin yaralar açan büyük deprem felaketinin yaşandığı bu günlerde, her zamankinden daha çok kenetlenmeye bir ve beraber olmaya ihtiyaç duyuyoruz. İslam âlemi olarak manevi dünyamızın aydınlandığı, asırlardan bu yana coşku ile idrak ettiğimiz bu manevi gecelerden en iyi şekilde istifade etmeliyiz. Manevi duyguların en üst seviyede yaşandığı mübarek günde ülkemizin bekası, afetlerin ve savaşların son bulması için dua edelim.

Bütün ülkemize, Türkiye'mize, milletimize geçmiş olsun diyorum. Rabbim Miraç hürmetine ibadet ve dualarımızı kabul; bu zor günleri kolay atlatmamızı nasip etsin. Yaşadığımız deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Rabbim bizlere bir daha böylesine büyük bir felaket yaşatmasın.

Bu duygu ve düşünceler ile hemşehrilerimizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandili’ni kutluyor, kandilin bütün insanlığa huzur ve mutluluk getirmesi, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

İbrahim DİNÇ
Belediye Başkanı V.
Copyright © 2023 Yenikent Belediyesi