|


|


|

Başkanımızın Çalışmalar Hakkındaki Açıklamaları

Başkanımızın Çalışmalar Hakkındaki Açıklamaları


Kıymetli Hemşerilerim;

Belediye Meclis Üyelerimizin teveccühleriyle seçilerek Belediye Başkan Vekili olarak 18 Temmuz 2022 tarihinde göreve başladım. İlk günden Yenikent’imiz için genel seçimlere kalan sürede ne gibi hizmetler kazandırabiliriz bunun çabasıyla yola çıktık.

Öncelikle Aksaray Valimiz Sayın Hamza AYDOĞDU, Milletvekillerimiz Cengiz AYDOĞDU ve Ramazan KAŞLI, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin ALTINSOY ve MHP İl Başkanı Mustafa ÇÖLKESEN olmak üzere Aksaray’ımızdaki tüm Kurum Müdürlerini ve Daire Amirlerini tek tek ziyaret ettim. Ziyaretimde Yenikent’imize ne gibi hizmetler getirebiliriz, neler alabiliriz bu konularda fikir alışverişinde bulunduk. Nitekim çabalarımız sonuç verdi ve hizmetlerimize başladık.

Yenikent merkeze bağlı yaylalarımız Serdarlı, Hacı Hasanlı, Cülle ve Çiftliklerimiz Karatoprak mevkii, Kasaba içi olmak üzere 20 km sati kaplama asfaltımızı yaptık. Daha sonra 30.000 m² Kilitli Parke ile yol yapım ihalesine çıktık sonuçlandırdık ve taş döşemesine başladık.

Yenikent’in yaklaşık 6000 olan nüfusuna cevap vermekte yetersiz kalan Aile Sağlığı Merkezi’nin yeniden yapılması için işlemleri tamamladık ve Hayırsever hemşehrimiz Abdi OKUR ile protokol imzaladık ve inşaat çalışmaları en kısa sürede başlayacaktır.

Toplu Konut Projesi (TOKİ) için hazırlıklarımızı tamamladık, bizzat Hemşehrimiz Hüseyin ALTINSOY ilgilenmektedir. Akhan-Yenikent arası sıcak asfalt yapımı en kısa sürede tamamlanacaktır. Bu arada kasabamız, cami, okul parklarımız ve kamelyalarımız ile kanalizasyon sistemimiz, su depolarımız, araç parkımızdaki tüm araçlarımızın bakım tamirlerini yaparak tüm sistem ve araç parkımızda elden geçirilmiş ve hepsi çalışır vaziyete getirilmiştir.

Kasabamıza bu hizmetlerin gelmesinde emeği geçen başta Sayın Valimiz Hamza AYDOĞDU, Milletvekillerimiz Cengiz AYDOĞDU ve Ramazan KAŞLI, Ak Parti İl Başkanımız Hüseyin ALTINSOY ve MHP İl Başkanımız Mustafa ÇÖLKESEN’e teşekkür ederim.

Bu süreçte benden desteklerini esirgemeyen kasabamıza yapılacak hizmetlerde hep yanımda olan Belediye Meclis Üyelerimiz Halil DİNÇ, İsmail ÖZKARA, Mehmet KONUKÇU, Süleyman ÖZDİL, Hüseyin KAŞ, Ahmet ÇİNİ, Rahim OFLAZ ve Yaşar DEMİR’e hasseten çalışma arkadaşlarım gecesini gündüzüne katan belediye personelime teşekkür ederim.

Son olarak halkımızdan şunu özellikle istirham ediyorum;  “Yalan yanlış dedikodulara mahal vermeyin, kasaba hepimizin, en iyi hizmetleri nasıl getirebiliriz bunun çabasında olmalıyız. Geçmişin muhasebesini yapmadan biz önümüze bakacağız yetişebildiğimiz kadar hizmet edeceğiz.

Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyor, Allah'a emanet ediyorum.

İbrahim DİNÇ
Belediye Başkan V.