YENİKENT BELEDİYESİ
ANASAYFA HABERLER BAŞKAN MECLİS ÜYELERİ PERSONEL YENİKENT RESİMLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

YENİKENT HAVA DURUMU

 

YENİKENT KASABASI

ZİYARETÇİ SAYISI

Başkan
MEHMET AKDERE

Yenikent Belediye Başkanı

1969 yılında Aksaray,-Yenikent'te doğdu. Evli ve 4 çocuklu. İlköğretimini Yenikent'te tamamladıktan sonra babası ile birlikte Nakliyecilik işi yapmıştır. Daha sonra Askerlik görevini tamamladı ve 2 yıl Almanya ve Hollanda'da çalıştı. Türkiye'ye döndükten sonra baba mesleği olan Nakliyeciliğe devam etti. Nakliyecilik yaptığı dönemlerde Yonca işiyle de uğraşmaya başladı, ilk yıllarda kendiside yonca balyası yükleme işinde azimle çalıştı. 2006 yılından sonra sadece Hayvancılık sektöründe önemli bir yeri olan Kaba Yem üretiminde Yonca ve Silajlık Mısır üretimi ve pazarlamasını yapmaya başladı. Kaba yem üretiminde Türkiye'nin her bölgesinde bulunan Hayvancılık İşletmelerinin yem ihtiyacını karşılayarak bu sektörde kendisini ispat etti.

2008 yılından sonra AYDERE  Yonca  ve Akaryakıt firmasını kurarak Avrupa'da Tarım ve Hayvancılık alanında kullanılan araç ve ekipmanı Yenikent'te getirerek teknolojiyi kullanılır hale gelmiştir. Hayvancılık İşletmeleriyle yaptığı sözleşmeli yem üretimi ile Yenikent'in ismini Türkiye'ye YONCA DİYARI olarak duyurmayı başarmıştır. Halen 40 çalışanı ile Tarım, Hayvancılık ve Akaryakıt alanında hizmet vermeye devam etmektedir.

Başkan'dan Mesaj :

Sevgili Yenikentliler;

Belediyecilik; samimi ve gayretle çalışmayı gerektiren uzun soluklu bir yolculuktur. Yolculuğumuzun her döneminde büyük projeler gerçekleştireceğiz. Yenikent'e değer katacak yatırımları hayata geçireceğiz.

 Kasabamızda fiziki, sosyal ve kültürel belediyecilik adına her türlü faaliyeti gerçekleştireceğiz. Yenikent'imizin ekonomisi, sanayisi, tarım ve hayvancılık alanında örnek bir belde olacaktır. Vatandaşımız, ne zaman ve nerede bizi yanında görmek isterse hep yanında olacağız. Çocuklarımızın geleceği için, Yenikent'in modern, üreten ve daha iyi yaşanılabilir bir Kasaba olabilmesi için çalışacağız.

 Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyor, Allah'a emanet ediyorum.

 Mehmet AKDERE
Yenikent Belediye Başkanı

Bu sayfa 17602 defa görüntülenmiştir.

BELEDİYE BİNASI PROJESİ

KAMU DENETÇİLİĞİ

KURUMSAL MAİL GİRİŞİ

YENİKENT BELEDİYESİ     Copyright © 2006-2019       Tel : 0 382 236 20 03  Faks: 0 382 236 23 74    Mail : yenikent_belediyesi@hotmail.com