Tarım Kenti YENiKENT


Açıklama: Son Teknolojik aletlerle tarım yapan, Yoncasıyla ünlü Yenikent Beldemizde her çeşit tarım ve hayvancılık en iyi şekilde yapılmaktadır.
Kategori: Haberler
Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2018
Geçerli Tarih: 23 Şubat 2019, 05:27
Site: YENİKENT BELEDİYESİ
URL: http://www.yenikent.bel.tr/haber_detay.asp?haberID=469

Yenikent'ten Türkiye'ye...

Son yıllarda Yonca üretimin de adını dünya ya duyuran ve yonca üretiminde 1 numara olan beldemiz Yurt içi ve Yurt dışında Dubai ve Ürdün gibi ülkelere yonca ihracatı yapıyor. Aynı zaman da sadece yonca üretimi ile yetinmeyen üretici halkımız, alternatif tarım ürünleri de üretmeye başladı. Tahıl ürünleri, Şeker Pancarı ve Yonca üretiminin yanı sıra Fiğ, Dane mısır, Slajlık Mısır, Ayçiçeği, Kavun, Karpuz, Patates, Sebze ve Meyve üretimi de artmaya başladı.

Kavun, Karpuz, sebze ve Meyve üretiminde rekabet yapacak duruma gelirken, çiftçilerimiz üretilen ürünlerde talepleri karşılamak için her geçen yıl üretimi artırmaktadırlar.


Yenikent Beldemizde yetişmeyen hiçbir ürün kalmadığını belirten başkanımız, “Çalışkan ve üretken Yenikent halkının yapamayacağı hiçbir iş yoktur, yapılan bu işlerle ve üretilen ürünlerle Yenikent’imiz Tarım da 2.Çukurova olma yolunda ilerleme ye devam edecektir. ” dedi.


Yenikent İlçe Olma Yolunda....

YENİKENT DEĞİŞİYOR, YENİKENT GELİŞİYOR !

Haber: [Yenikent Medya]