YENİKENT BELEDİYESİ
ANASAYFA HABERLER BAŞKAN MECLİS ÜYELERİ PERSONEL YENİKENT RESİMLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

YENİKENT HAVA DURUMU

 

YENİKENT KASABASI

Silajlık Mısır Hasatı Başladı

Silajlık Mısır Hasatı Başladı

Tarih 13 Eylül 2011 Editör Yenikent Belediyesi
Okunma Sayısı : 5112

Hayvancılıkta önemli bir yere sahip olan kaba yem ihtiyacını karşılamak için Yenikent’li üreticiler yem bitkilerinden Mısır Silajı hasatına başladılar.

Hayvancılıkta önemli bir yere sahip olan kaba yem ihtiyacını karşılamak için Yenikent’li üreticiler yem bitkilerinden Yonca ile birlikte çok miktarda Silajlık Mısır ekimi de yapmaktadırlar.İlimizde özellikle  Yenikent Beldemizde en yaygın olarak yonca yem bitkisi ekilmektedir. Yonca yem bitkisini, silajlık mısır ekilişi takip etmektedir. Çiftçilerimiz “silajlık mısırın ekilişinin yaygınlaşmasının hayvancılık açısında önemli olduğunu, özellikle fazla yeşil aksam taşıması, beslenme değerinin ve lezzetinin yüksekliği gibi nedenlerle en önemli silaj bitkilerinde birisi olduğu. Ayrıca silajlık mısır ekilişi yapanlara devletin destek verdiğini belirttiler. “Yenikent’li çiftçilerimizde işlerinde kolaylık ve bol kazançlı günler dileriz.


YENiKENT BELEDİYESi


Kasabamızda Mısır Silajı Ticareti Yapan Şirketler


1-Okurlar Ticaret-Abdi OKUR  www.okurlarticaret.com


2-Aydere Yonca - Mehmet AKDERE www.aydereyonca.com

Bu haber 5112 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google 

Yenikent Tarım

Yenikent Karpuzu Pazara Çıktı

Yenikent Karpuzu Pazara Çıktı Yoncasıyla ünlü Yenikent Beldemizde son yıllarda Karpuz üretimiyle de markalaşmaya devam ediyor.

Silajlık Mısır Hasadı Başladı

Silajlık Mısır Hasadı Başladı Hayvancılıkta önemli bir yere sahip olan kaba yem ihtiyacını karşılamak için Yenikent'li üreticiler yem bitkile...

KAMU DENETÇİLİĞİ

KURUMSAL MAİL GİRİŞİ

YENİKENT BELEDİYESİ     Copyright © 2006-2020       Tel : 0 382 236 20 03  Faks: 0 382 236 23 74    Mail : yenikent_belediyesi@hotmail.com