YENİKENT BELEDİYESİ
ANASAYFA HABERLER BAŞKAN MECLİS ÜYELERİ PERSONEL YENİKENT RESİMLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

YENİKENT HAVA DURUMU

 

YENİKENT KASABASI

Yenikent'te Her Türlü Tarım Yapılıyor

Yenikent'te Her Türlü Tarım Yapılıyor

Tarih 17 Ağustos 2011 Editör Yenikent Belediyesi
Okunma Sayısı : 13584

Tahıl ürünleri, Şeker Pancarı ve Yonca üretiminin yanı sıra Fiğ, Dane mısır, Slajlık Mısır, Ayçiçeği, Kavun, Karpuz, sebze ve Meyve üretimi de artmaya başladı.

Tarım Yenikent'te Yapılıyor...

Son yıllarda Yonca üretimin de adını dünya ya duyuran ve yonca üretiminde 1 numara olan beldemiz Yurt içi ve Yurt dışında Dubai ve Ürdün gibi ülkelere yonca ihracatı yapmaya devam ediyor. Aynı zaman da sadece yonca üretimi ile yetinmeyen üretici halkımız, alternatif tarım ürünleri de üretmeye başladı. Tahıl ürünleri, Şeker Pancarı ve Yonca üretiminin yanı sıra Fiğ, Dane mısır, Slajlık Mısır, Ayçiçeği, Kavun, Karpuz, sebze ve Meyve üretimi de artmaya başladı.


Kavun, Karpuz, sebze ve Meyve üretiminde rekabet yapacak duruma gelirken, çiftçilerimiz Patates üretimini de başladılar.


Yenikent'te Cuma günleri kurulan Halk Pazarında artık yerli ürünlerin satılması ve halkımızın da tercihinin yerli ürün olmasından dolayı üreticiler her geçen yıl bir önceki yıla göre ekim alanını genişletiyorlar. Halk pazarında satılan bazı yerli ürünlerin kilogram fiyatları şöyle
Karpuz : 0,75, - Kavun : 1-TL, - Domates : 1-TL, - Sivri Biber : 1-TL, Kayısı :1,5-TL....


    Yenikent kasabamız da yetişmeyen hiçbir ürün kalmadığını belirten başkanımız, “Çalışkan ve üretken Yenikent halkının yapamayacağı hiçbir iş yoktur, yapılan bu işlerle ve üretilen ürünlerle Yenikent’imiz Tarım da 2.Çukurova olma yolunda ilerleme ye devam edecektir. ” dedi.

Bu haber 13584 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google 

Yenikent Tarım

Yenikent Karpuzu Pazara Çıktı

Yenikent Karpuzu Pazara Çıktı Yoncasıyla ünlü Yenikent Beldemizde son yıllarda Karpuz üretimiyle de markalaşmaya devam ediyor.

Silajlık Mısır Hasadı Başladı

Silajlık Mısır Hasadı Başladı Hayvancılıkta önemli bir yere sahip olan kaba yem ihtiyacını karşılamak için Yenikent'li üreticiler yem bitkile...

KAMU DENETÇİLİĞİ

KURUMSAL MAİL GİRİŞİ

YENİKENT BELEDİYESİ     Copyright © 2006-2020       Tel : 0 382 236 20 03  Faks: 0 382 236 23 74    Mail : yenikent_belediyesi@hotmail.com