YENİKENT BELEDİYESİ
ANASAYFA HABERLER BAŞKAN MECLİS ÜYELERİ PERSONEL YENİKENT RESİMLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

YENİKENT HAVA DURUMU

 

YENİKENT KASABASI

“15 TEMMUZ” Aksaray Milli İrade Meydanında Anıldı

“15 TEMMUZ” Aksaray Milli İrade Meydanında Anıldı

Tarih 15 Temmuz 2017 Editör Yenikent Belediyesi
Okunma Sayısı : 1578

“15 TEMMUZ” AKSARAY MİLLİ İRADE MEYDANINDA MUHTEŞEM BİR PROGRAMLA ANILDI

AKSARAY, 15 TEMMUZ’DAKİ GİBİ TEK YÜREK OLDU
Aksaray'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü kapsamında çok güzel bir program düzenlendi.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KONUŞMASI HEYECANLA TAKİP EDİLDİ

Aksaray’da Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve çok sayıda etkinlikle şehitlerin anıldığı, birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği programda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen anma programı da canlı olarak izlendi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in duası ile başlayan programı izleyen yüzbinlerce Konyalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını da heyecanla takip etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz bize göstermiştir ki devlet olarak, millet olarak da güçlü olmak zorundayız. Eğer güçlü değilsek bize bir tek gün bile yaşama hakkı vermeyecek o kadar çok düşman pusuda bekliyor ki isimlerini tek tek saymaya kalksam çok ciddi uluslararası krizle karşılaşırız” ifadelerini kullandı.

BAŞARAMAYACAKSINIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Onlara geçtiğimiz yıl 15 Temmuz’un ardından verdiğim mesajı bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, ülkemize diz çöktüremeyeceksiniz, halkımıza boyunduruk vuramayacaksınız, bizi yolumuzdan geri döndüremeyeceksiniz. Darbeci soysuzlar da onları üzerimize salanlar da bundan sonra rahat yüzü göremeyecektir. Suyunu içtikleri, ekmeğini yedikleri vatanlarını Pensilvanya’daki şarlatanın emriyle 1 dolara satanlar zindanlarda çürüyüp giderken bu Meclis milletimize hizmet etmeye devam edecek. Darbeciler Meclisi bombalarken ne kadar alçaldılarsa milletvekillerimiz de o Meclisin çatısı altında istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkarak o derece yüceldiler” diye konuştu.

 Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Milli İrade Meydanında halka hitaben yaptığı konuşmada anma etkinliklerinin, 16 Temmuz'a kadar devam edeceğini söyledi

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 15 Temmuz gecesi meydanları doldurduklarını belirten Başkan Yazgı, "O gece korkmadan, çekinmeden ve hiçbir şeyden tedirgin olmadan meydanları doldurduk. Üstünden bir yıl geçmesine rağmen o günleri unutmayacağız ve unutturmayacağız. Hainleri, kendisini din kisvesi altında salya sümük ağlayarak milleti kandıran sahtekârı unutmayacağız. O sahtekâra kanan ve milletin üstüne bomba atan hainleri unutmayacağız. Onlara yardım ve yataklık edenleri unutmayacağız. Ayrıca bir daha böyle badirelerin yaşanmaması için de birilerinin gelip de din tüccarlığı yapmasına da izin vermeyeceğiz." diye konuştu.

 Yazgı, Bizler öyle bir milletiz ki damarlarımıza özgürlük ve bağımsızlık öyle işlemiş ki İstiklal Marşı hani o ilk başlayan kelime var ya korkma!  Diye başlayan biz onu öyle özümsemişiz ki Sayın Cumhurbaşkanımız talimatını verdiği andan itibaren her birimiz bulunduğu yerlerden fırlayarak meydanlara öyle bir akın ettik ki. Korkmadan, çekinmeden hiçbir şeyden tedirgin olmadan biz Aksaray’ da bu meydanları 81 vilayetimizin 81 inde de bütün hemşerilerimiz bütün Türk milleti kürdü, lazı, Çerkez’i yani bu coğrafyada yaşayan herkes o korkma sözünü öyle yürekten yaşadı ki hani o Çanakkale destanını okuruz. Kurtuluş savaşını okuruz da acaba hep o kitaplarda mı kaldı dediğimiz o milletimizin o damarının bir kere daha canlandığını ben 15 Temmuz da sizlerle beraber gördüm, sizlerle beraber şahit oldum” dedi.

 Başkan Yazgı konuşmasının devamında duygularını şu şekilde ifade etti. “Biz şanslı bir milletiz. Hep yiğitler doğurmuşuz hep yiğitler bizim önümüze geçmiş bizi şaha kaldırmış. işte Ak parti ile başlayan süreç içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımız öyle bir noktaya getirdi ki; ülkemizi öyle bir parlayan yıldız yaptı ki birilerinin canını fena halde sıktı. Onlar içerdeki iş birlikçileri ile beraber bir oyun bir tezgâh düzenlemeye kalktılar. Biz liderimize öyle bir sevdalıyız ki, öyle onun emrindeyiz ki, öyle onun askeriyiz ki o bir talimat verdi bizler buraları doldurduk. 27 gün boyunca nöbetlerimizi sabahlara kadar tuttuk. Haykırdık bütün Dünyaya dedik ki sizler ne isterseniz isteyin, neyi arzularsanız arzulayın önce Allah bizim yanımızda. Liderimiz biz bu milleti kimseye böldürtmeyiz diye haykırdı.

  Yurt dışından gelen kardeşlerimizle 7 den 70 e ninelerimiz vardı sabahladığımız. Çocuklarını kundakta getiren annelerimiz. Biz burada öyle şeyler yaşadık ki öyle güzel duygular yaşadık ki,  her şerde bir hayır vardır der ya, aslında o şerrin içerisinde bile birliğimizi bütünlüğümüzü bir arada dimdik durabildiğimizi öyle güzel gördük ki ama biz bu birliğimizi bütünlüğümüzü öyle sağlam tutacağız bundan sonra da Allah’ım inşallah böyle felaketler memleketlerimize yaşatmasın memleketimize yaşatmasın birliğimizi bütünlüğümüzü bozmasın bayrağımızı indirmesin ezanımızı dindirmesin diyorum. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun.”

 AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı'ndaki programda yaptığı konuşmada, üzerinden bir yıl geçmesine rağmen o günlerin dün gibi hatırlandığını ve hiçbir zaman unutulmayacağını belirtti.

 Darbe ve işgal girişimini gerçekleştirenlerin yargıda hesap vereceğini dile getiren İnceöz, terör örgütlerinin hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacağını vurguladı.

 İnceöz, konuşmasında "Darbe girişiminin üstünden bir yıl geçmesine rağmen bir bakıyorsunuz kontrollü darbe demek suretiyle adeta 80 milyonun aklıyla alay eden bir zihniyet var. Bu millet her şeyi yazar ve feraseti ile karar verir. Adalet yürüyüşleri adı altında yürüyenlere, milletimizin öz varlığına, öz değerlerine, bu ülkenin birlik ve beraberliği için kahramanlık destanı yazan aziz milletimin bağrına dönme çağrısında bulunuyorum. Bu adalet yürüyüşü adı altında kol kola girdikleriniz kimler diye sormadan geçemiyoruz. Bir bakıyorsunuz arkasında sözde FETÖ mağdurları, bir bakıyorsunuz PKK'nın sözcülüğünü yapan kişiler. Maksadınız ne? 80 milyonun aklıyla alay edemeyeceksiniz. Bu milletin değerlerini hiçe sayamayacaksınız. Milletimiz, olup biteni görmekte. Adalet öyle yollarda aranmayacak. Adalet, mahkemelerde ve milletimizin bağrında kararını verecek" ifadelerini kullandı

 Vali Yardımcısı Kubilay Ant konuşmasında  “15 Temmuz şehitlerini anma milli birlik ve demokrasi gününüzü şimdiden tebrik ediyorum. Bu önemli günümüz bugün başlattığımız programlarla 16 Temmuz günü sona erecek olan etkinliklerle bir dizi programlarla kutlanacaktır. 15 Temmuz şehitlerimiz anılacaktır. 1984 yılından itibaren hain terör örgütleri ile sürekli mücadele ettik. İç güvenlik şehitlerimiz oldu ve iç güvenlik gazilerimiz oldu. İşte bu kahramanlık destanının, şehitler ve gaziler halkasının en çok parıldadığını 15 Temmuz 2016 akşamı bütün Türkiye’de gördük. Bu vesile ile bütün şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum” dedi. 
Bu haber 1578 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google 

15 Temmuz Destanı

BAŞKANIMIZIN 15 TEMMUZ MESAJI

BAŞKANIMIZIN 15 TEMMUZ MESAJI Başkan Mehmet Emin YUMUŞAK'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Belediye Başkanı Mehmet Emin Y...

BAŞKANIMIZIN 15 TEMMUZ MESAJI

BAŞKANIMIZIN 15 TEMMUZ MESAJI Başkan Mehmet Emin YUMUŞAK'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Belediye Başkanı Mehmet Emin Y...

KAMU DENETÇİLİĞİ

KURUMSAL MAİL GİRİŞİ

YENİKENT BELEDİYESİ     Copyright © 2006-2020       Tel : 0 382 236 20 03  Faks: 0 382 236 23 74    Mail : yenikent_belediyesi@hotmail.com