YENİKENT BELEDİYESİ
ANASAYFA HABERLER BAŞKAN MECLİS ÜYELERİ PERSONEL YENİKENT RESİMLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

YENİKENT HAVA DURUMU

 

YENİKENT KASABASI

ZİYARETÇİ SAYISI

Yonca Sevkiyatı devam ediyor.

Yonca Sevkiyatı devam ediyor.

Tarih 07 Haziran 2010 Editör Yenikent Belediyesi
Okunma Sayısı : 3036

Yenikent Kasabasında bugünlerde çiftçilerimizdeki hareketlilik devam ediyor. Bir yandan tahıl bitkilerinin sulama işlerini yapan çiftçilerimiz, bir yandan da yetişen yoncalarının biçme işleri için çalışmalarını sürdüyorlar.

Yoncanın Anavatanı YENiKENT
Türkiye'de yonca üretiminde; ürettiği ürün miktarı ve yonca kalitesiyle adını duyuran beldemiz yine 1 numara olmaya devam ediyor. Çevre il ve ilçelerden büyük talep gelmeye devam ediyor. Kasaba da büyükbaş hayvancılığında gelişmesinde katkı sağlayan yonca bitkisi, hem kasabanın ihtiyacını hem de çevre il ve ilçelerden gelen talebi karşılıyor.

Kasabamızdan Yonca sevkiyatı devam ediyor.
 Yoncaların biçilmesinin ardında, kurumaya başlamasıyla birlikte balyalama işlemi başlıyor.Son Teknoloji modern tarım teknikleri kullanılarak yapılan yonca üretimi, balyalamanın ardından çevre il, ilçe ve yurt dışına kadar sevkiyatı sağlanabiliyor.

Kasabamızdan günlük ortalama 50 kamyon ve Tırlarla çevre il, ilçe ve yurt dışına sevkiyat yapılabiliyor.


Bu haber 3036 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google 

Yonca Haberleri

Yoncaların 3.Biçimi yapılıyor.

Yoncaların 3.Biçimi yapılıyor. Yenikent Kasabasında Tahıl ürünlerinin hasatının tamamlanmasının ardından Yoncaların 3.Biçim hasatı yapılıyor.

2017 yılı Yonca Sezonu Başladı

2017 yılı Yonca Sezonu Başladı Baharın gelmesiyle birlikte YONCA sezonu açıldı ve ilk biçimler yapılmaya başlandı. Çiftçilerimize bereketli bir yı...

BELEDİYE BİNASI PROJESİ

KAMU DENETÇİLİĞİ

KURUMSAL MAİL GİRİŞİ

YENİKENT BELEDİYESİ     Copyright © 2006-2019       Tel : 0 382 236 20 03  Faks: 0 382 236 23 74    Mail : yenikent_belediyesi@hotmail.com