|


|


|

Yenikent Akhan İlkokulu eTwinning ile Buluştu!

Yenikent Akhan İlkokulu eTwinning ile Buluştu!

 Yenikent Akhan İlkokulu  2/A Sınıfı öğretmeni ve öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen "AYDA BİR TEKNO MASAL" E Twinning projesi tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiye rağmen tamamlanmıştır. Bu projede Anadolu masallarını günümüz çocuklarıyla yeniden şekillendirmek hedeflenmiştir. Pandemi döneminde çocuklarımızı etkisi altına alan bilgisayarlardan onları biraz olsun uzaklaştırarak düşünen, fikirlerini dile getirebilen, kendine güvenen, akranlarıyla  iletişime geçebilen bireyler olmaları için çalışmalar yapılmıştır.

    Teknolojinin var olmadığı zamanlarda ortaya çıkan masallar çocuklarımızın hayatlarında çok önemli bir yere sahiptir. Teknolojinin çok ilerlediği günümüzde ise masallar büyüsünü korusun diye e Twinning ekibi ile masallara hayat vermek hedeflenmiştir.

   Çocuklarla birlikte bazen yüz yüze bazen de uzaktan eğitim yoluyla etkinlikler yapılmıştır. Öğrenciler masalları yeniden şekillendirip yazarak ve seslendirerek dijital ortamlara aktararak çok keyifli zaman geçirmişlerdir.Bilgisayar, telefon ve tablet başında verimsiz zaman geçirmek yerine yeni web 2 araçlarını kullanmayı öğrenmişlerdir. Farklı şehirlerde yaşayan öğrenciler ve eğitmenlerle online bir araya gelerek keyifli zaman geçirmişlerdir.

Copyright © 2022 Yenikent Medya